Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jerzy Kuprianowicz

JKDP Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jerzy Kuprianowicz
Krajowa Izba Doradców Podatkowych
 

Śniadanie podatkowe (bezpłatne)
"Zmiany w podatkach 2019/2020"
27 września 2019 r. (piątek) w Białymstoku


Prowadzący


Jerzy Kuprianowicz – licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 11980). Ukończył Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również absolwentem Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw z branży turystycznej, nieruchomościowej oraz handlowej. W latach 2014-2018 był przedstawicielem Polskiej Izby Turystyki w Komitecie Fiskalnym przy Europejskim Stowarzyszeniu Biur Podróży i Organizatorów Wycieczek (ECTAA) z siedzibą w Brukseli. Prowadzi zajęcia z prawa podatkowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Autor licznych publikacji o tematyce podatkowej (Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Rynek Turystyczny, Hotelarz, serwis internetowy TaxFin.pl).


Temat spotkania


W najbliższym czasie podatników czekają liczne zmiany w przepisach podatkowych, które - wbrew powszechnemu przekonaniu - będą dotyczyć w zasadzie wszystkich przedsiębiorców, a nie tylko tych, którzy handlują tzw. towarami wrażliwymi, które od 1 listopada 2019 r. zostaną objęte mechanizmem podzielonej płatności. Już 1 września b.r. zacznie obowiązywać tzw. biała lista podatników VAT. Warto wiedzieć, że zapłata za fakturę opiewającą na kwotę przekraczającą 15.000 PLN na rachunek bankowy niewidniejący w tym wykazie będzie skutkowała negatywnymi konsekwencjami podatkowymi. Już teraz należy zacząć dostosowywać systemy kasowe oraz wewnętrzne procedury do regulacji, która wprowadzi nowe warunki wystawiania faktur do paragonów. Rewolucyjną zmianą jest planowane zastąpienie deklaracji VAT plikiem JPK zawierającym znacznie szerszy zakres danych niż ten przekazywany obecnie przez podatników w składanej deklaracji VAT oraz przesyłanym pliku kontrolnym JPK_VAT. Ustawodawca postanowił również wprowadzić do podatków dochodowych tzw. ulgę na złe długi - podobną jak ta obowiązująca obecnie w podatku VAT. W ramach tej nowelizacji przepisów na największych podatników zostanie nałożony obowiązek raportowania przedawnionych faktur. Podczas spotkania nie może również zabraknąć informacji na temat nowych zasad rozliczania handlu wewnątrzunijnego.


Plan spotkania


 1. Wybrane zmiany w podatkach:
  1. Kasy fiskalne online
  2. Biała lista
  3. Nowa matryca stawek VAT
  4. Split payment
  5. JPK_VDEK
  6. NIP nabywcy na paragonie
  7. Opodatkowanie handlu w UE
  8. Ulga na złe długi
 2. Pytania uczestników


Informacje organizacyjne


Udział w śniadaniu podatkowym jest BEZPŁATNY

Uczestnikom spotkania zostaną zapewnione materiały oraz serwis kawowy

Termin spotkania: 27 września 2019 r. (piątek)

Godziny spotkania: 9.00 – 12.00

Lokalizacja: Hotel Podlasie, ul. 42 Pułku Piechoty 6, Białystok

Dodatkowe informacje:
tel. 504-405-304
e-mail: biuro@jkdp.pl

W celu zgłoszenia uczestnictwa w śniadaniu podatkowym należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny pod następującym linkiem. Udział w spotkaniu możliwy wyłącznie po uzyskaniu potwierdzenia organizatora. Zgłoszenia można składać do dnia 25 września 2019 r. Ilość miejsc ograniczona. W śniadniu mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby z jednej firmy/instytucji.

Formularz zgłoszeniowy (wersja elektroniczna)

Kontakt

szczegóły

Rozliczenia PIT

szczegóły

Newsletter

Partnerzy

Copyrights: JKDP Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jerzy Kuprianowicz 2013